fbpx

Eko Tīrīšana – Mīksto mēbeļu un paklāju tīrīšanas serviss

Shrink Sticky Header on Scroll

Kā tīrīt paklāju no mājdzīvnieku spalvām

Mājdzīvnieki ir daļa no mūsu dzīves: tie mūs vienmēr sveic pārnākot no darba un dāsni dalās mīlestībā pret saimniekiem. Vakara pastaigu ar suni vai pasēdēšanu ar kaķi klēpī diez vai var aizstāt ar kaut ko citu. Taču ir arī nelielas problēmas, kas rodas, kad mājā parādās pūkainais draugs. Viena no tām ir spalvas uz paklāja, kuras var nebūt nemaz tik viegli noņemt.

Lai dzīvnieks mazāk mestu spalvu, ir svarīgi to pareizi kopt: periodiski mazgāt un ķemmēt ar speciālu ķemmi. 

Kā liecina prakse, vienkāršāk būs notīrīt garākas spalvas, tam var pietikt ar standarta putekļsūcēju. Smalkāki un īsāki matiņi vairāk ieķerās paklāja šķiedr, tāpēc paklāja tīrīšana var prasīt vairāk pūļu un laika.

Apspalvojuma noņemšana no paklāja

Šeit ir daži padomi mājdzīvnieku spalvu tīrīšanai no paklājiem:

  1. Noslaukiet paklāju ar mitru slotu. Visticamāk, jūs noņemsiet tikai daļu matu, bet pārējie matiņi pacelsies un tos varēs viegli izsūkt.
  2. Manuāla tīrīšana ar mitru lupatu. Sākot no viena gala, pāri visam paklājam ar mitru drānu vai lupatu. Kad lupata kļūst pilna ar matiem, izskalojiet to tīrā ūdenī. Metode ir diezgan rūpīga, taču tā ļauj pilnībā atbrīvoties no dzīvnieku matiem pat uz ļoti netīriem paklājiem.
  3. Kažokādu noņemšanai varat izmantot arī līmlenti, piemēram, skoču. Aptiniet lenti ap roku (lipīgā puse uz āru) un glaudiet paklāju. Mainiet lenti, jo tā kļūst netīra. Tādā pašā veidā varat tīrīt arī mīksto mēbeļu polsterējumu.
  4. Kaķu un suņu ķemmēšanai varat izmantot īpašus dūraiņus, kurus pārdod zooveikalos. Šis ir lupatu izstrādājums ar vienu gumijotu pusi, pie kuras pielīp dzīvnieku mati. Ar šo dūraiņu varat ne tikai iztīrīt savu mīluli, bet arī paklāju – tas noņems lielāko daļu spalvu.

Neatkarīgi no tā, cik triviāli tas izklausītos, vissvarīgākā recepte, kā uzturēt paklāju tīru, ir savlaicīga, periodiska putekļu sūkšana. Mazo dzīvnieku īpašniekiem iesakām tīrīt paklāju 2 reizes nedēļā, bet lielu mājdzīvnieku īpašniekiem labāk atrast laiku paklāja un grīdu tīrīšanai vismaz katru otro dienu. Galu galā dažu, atsevišķu matiņu noņemšana iekdienā, ir daudz vienkāršāka nekā “kažokādas” tīrīšana no paklāja.

Scroll to Top

Pieteikuma forma

Aizpildiet šo saziņas formu un mēs ar Jums sazināsimies vienas dienas laikā.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Click or drag files to this area to upload.You can upload up to 9 files.
Apstiprinājums datu iesniegšanai: