fbpx

Eko Tīrīšana – Mīksto mēbeļu un paklāju tīrīšanas serviss

Shrink Sticky Header on Scroll

Traipu likvidēšana no paklāja

Vīns, košļājamā gumija, sveču vasks – jūsu paklājam ir daudz potenciālo ienaidnieku, kas var sabojāt tā tīrību. Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, kā jūs pats varat noņemt dažus konkrētus traipus no sava paklāja.

Skābes traipi

Traipi no etiķa, spēcīgiem tīrīšanas līdzekļiem un citiem skābiem šķidrumiem, kas izlijuši uz paklāja, nekavējoties jānoņem. Lai noņemtu skābes traipu, iemērciet bojāto paklāja vietu ar ūdeni un cepamo sodu. Pēc tam uz traipa uzklājiet ūdens un amonjaka šķīdumu, kas sagatavots attiecībā 10:1. Izskalojiet paklāju ar aukstu ūdeni. Kad paklājs ir nožuvis, izsūciet to ar putekļu sūcēju.

Alkoholiskie dzērieni

Nekavējoties iemērciet izlijušo alkohola traipu ar aukstu ūdeni, pēc tam izmantojiet drānu, lai no paklāja noņemtu lieko šķidrumu. Sajauc 1 tējkaroti maiga mazgāšanas līdzekļa (piemēram, Fairy) un 1 tējkaroti vīna etiķa 1 litrā silta ūdens. Noskalojiet traipu ar iegūto šķīdumu un ļaujiet paklājam nožūt. Pēc tam notīriet bojāto vietu ar putekļu sūcēju.

Asins traipi

Lai noņemtu asins traipus, izmantojiet mūsu recepti. Vispirms izmantojiet drānu vai sūkli, lai uzsūktu pēc iespējas vairāk asiņu. Pēc tam 1 litrā silta ūdens atšķaida 1 tējkaroti maiga mazgāšanas līdzekļa un 1 tējkaroti vīna etiķa. Mitriniet traipu iegūtajā šķīdumā. Pēc tam varat izmantot paklāju tīrīšanas līdzekli. Kad paklāja notraipītā vieta ir izžuvusi, izsūciet to ar putekļu sūcēju.

Eļļa

Noņemiet lieko eļļu no paklāja. Pēc tam izmantojiet paklāju tīrīšanas līdzekli un ļaujiet bojātajai vietai nožūt. Ja traips paliek, atkārtojiet procedūru. Notīriet paklāju ar putekļu sūcēju.

Vasks

Lai noņemtu vasku no paklāja, paņemiet parastu ledus kubiņu un stingri piespiediet to uz vaska. Kad vasks ir sacietējis, to var viegli nokasīt.

Kečupa traipi

Lai noņemtu kečupa traipus, sajauciet 1 glāzi etiķa un 2 tases ūdens. Maigi berziet kečupu ar sagatavotajā šķīdumā samērcētu sūkli, līdz traips pazūd.

Košļājamā gumija

Košļājamā gumija ir lipīga viela, kas var viegli palikt uz paklāja ilgu laiku. Tāpēc, pirmkārt, ir nepieciešams, lai tas sacietētu. To var panākt, izmantojot parasto ledus kubiņu – tas ir stingri jāpiespiež uz košļājamās gumijas. Kad gumija ir sacietējusi, to būs vieglāk iztīrīt no paklāja.

Šokolāde

Noskrāpējiet šokolādi no paklāja ar neasu nazi. 1 litrā silta ūdens izšķīdina 1 tējkaroti maiga mazgāšanas līdzekļa un 1 tējkaroti vīna etiķa. Traipu rūpīgi izskalo ar sagatavoto šķīdumu. Kad paklājs ir nožuvis, izsūciet to ar putekļu sūcēju.

Kafijas traipi

Noņemiet lieko kafijas daudzumu no paklāja, izmantojot sūkli vai drānu. Un tad izmantojiet mūsu recepti: 1 tējkarote tīrīšanas līdzekļa plus 1 tējkarote vīna etiķa uz 1 litru silta ūdens. Uzklājiet iegūto šķīdumu uz traipa un atstājiet uz laiku. Pēc tam izmantojiet ķīmisko tīrītāju. Kad paklājs ir nožuvis, izsūciet to ar putekļu sūcēju.

Kosmētiskais zīmulis

Lai noņemtu traipus no kosmētikas zīmuļa, vispirms no paklāja ir jānoņem liekais zīmulis, izmantojot švammi vai salveti. Ar spēku noslaukiet paklāju ar švammi, lai tā absorbētu pēc iespējas vairāk zīmuļa. Pēc tam izmantojiet ķīmisko tīrītāju un ļaujiet paklājam nožūt. Uzmanīgi izsūciet paklāju ar putekļu sūcēju.

Augļu traipi

Augļu traipus būs grūti noņemt, ja tie ilgstoši atrodas uz paklāja. Bet, ja rīkojaties bez kavēšanās, tālāk norādītā metode ļaus traipu notīrīt, neizmantojot īpašas ķīmiskas vielas. Atlikušos augļus nokasiet no paklāja un uzsūciet sulu ar drānu vai sūkli. Sajauc 1 tējkaroti mazgāšanas līdzekļa un 1 tējkaroti etiķa ar 1 litru silta ūdens. Uzklājiet iegūto šķīdumu iekrāsotajā vietā un ļaujiet paklājam nožūt. Ja traips paliek, atkārtojiet procedūru. Izsūkt paklāju.

Mērces traipi

Noņemiet mērci no paklāja. Sajauc tējkaroti maiga mazgāšanas līdzekļa un tējkaroti vīna etiķa 1 litrā silta ūdens. Uzklājiet sagatavoto šķīdumu uz traipa. Kad paklājs ir nožuvis, izsūciet paklāju.

Salātu traipi

Noņemiet visus atlikušos salātus no paklāja. Pēc tam sagatavojiet sev jau pazīstamu šķīdumu – 1 tējkaroti maiga mazgāšanas līdzekļa un 1 tējkaroti vīna etiķa uz 1 litru silta ūdens. Uzklājiet šķīdumu bojātajai paklāja vietai un ļaujiet tai nožūt. Ja salātu traips paliek, atkārtojiet procedūru. Notīriet paklāju ar putekļu sūcēju.

Gāzētie dzērieni (Coca-Cola, Fanta, Pepsi)

Daudzi dzērieni satur krāsvielas, kas var neatgriezeniski sabojāt jūsu paklāju. Tāpēc, ja uz paklāja izlējat Coca-Cola, Fanta vai Pepsi, jums nekavējoties jāveic darbības traipa noņemšanai. Izmantojiet drānu vai sūkli, lai noslaucītu izlijušu dzērienu. Sajauc tējkaroti mazgāšanas līdzekļa un tējkaroti vīna etiķa 1 litrā silta ūdens. Pēc tam uzklājiet iegūto šķīdumu uz paklāja un ļaujiet tai nožūt. Ja traips paliek, atkārtojiet procedūru. Beigās izsūciet paklāju ar putekļu sūcēju.

Urīna traipi

Lai atbrīvotos no urīna traipiem, sajauciet 1 tējkaroti mazgāšanas līdzekļa un 1 tējkaroti vīna etiķa 1 litrā silta ūdens. Uzklājiet iegūto šķīdumu urīna traipam un atkārtojiet procedūru, ja nepieciešams. Pēc tam uzmanīgi izsūc paklāju ar putekļu sūcēju.

Vemšanas traipi

Vemšanas traipi nekavējoties jānoņem. Noņemiet no paklāja pēc iespējas vairāk vēmiena un apstrādājiet atlikušo traipu ar ūdens un sodas šķīdumu vai vienkārši sodas ūdeni. Noskalojiet bojāto paklāja vietu ar ūdens un amonjaka šķīdumu (proporcijā 10:1), un pēc tam susiniet traipu ar dvielīti un aukstu ūdeni. Kad paklājs ir nožuvis, izsūciet to ar putekļu sūcēju.

Sarkanvīna traipi

Kā ātri noņemt sarkanvīna traipu, nesabojājot romantiskas vakariņas? Pārsteigums jaukām dāmām un tikpat jaukiem kungiem! Sarkanvīnu var noņemt…ar balto. Traipu pārlej ar baltvīnu. Pēc tam bojāto vietu rūpīgi noskalo ar aukstu ūdeni un apkaisa ar sāli. Uzgaidiet 10 minūtes un, izmantojot putekļu sūcēju, noņemiet sāli no paklāja.

Ja jums ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums pa tālruni +371 20046969. Mūsu darbinieks sniegs Jums konsultācijas par jebkādiem mēbeļu un paklāju kopšanas jautājumiem un palīdzēs izvairīties no liekiem apgrūtinājumiem un izmaksām. Vairāk info par mūsu mīksto mēbēlu tīrīšanas pakalpojumu lasiet mājaslapas sadaļās: paklāju tīrīšana, paklāja grīdu tīrīšana, biroja paklāju tīrīšana.

Scroll to Top

Pieteikuma forma

Aizpildiet šo saziņas formu un mēs ar Jums sazināsimies vienas dienas laikā.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Click or drag files to this area to upload.You can upload up to 9 files.
Apstiprinājums datu iesniegšanai: