fbpx

Eko Tīrīšana – Mīksto mēbeļu un paklāju tīrīšanas serviss

Shrink Sticky Header on Scroll

Ādas mēbeļu kopšana mājās

Laiki mainās, bet ādas mēbeles vienmēr paliek modē. Vizuāli tās piešķir jebkurai telpai stingrību un pamatīgumu. Klasisko ādas mēbeļu klātbūtne klusi uzsver, ka īpašnieks ir apveltīts ar diezgan augstu statusu sabiedrībā. Labāk nekā cita veida mēbeles, tās iederas jebkurā telpā – birojā vai klubā, restorānos vai citās atpūtas vietās.

Ādas mēbeles ir ēstētiskas un praktiskas. Ādas izstrādājumu nodilums ir vairākas reizes mazāks nekā mēbelēm ar tekstila vai polimēru apdari. Šādu mēbeļu augsto cenu vairāk nekā kompensē to ilgstošais kalpošanas laiks. Tomēr, neskatoties uz visu tās izturību, āda ir ļoti grūti apstrādājams materiāls, un tai nepieciešama pastāvīga aprūpe.

Padomi ādas mēbeļu kopšanai

Ādas mēbeļu kopšana sākas ar to pareizu izvietojumu. Ir divi principi, kas var palīdzēt samazināt bojājumu risku:

  • Ādas mēbeles ir jāsargā no tiešiem saules stariem vai spilgtām lampām;
  • Jāizvairās atrasties apkures avotu – radiatoru, kamīnu vai krāšņu – tuvumā.

Jāpiebilst, ka āda ir materiāls, kas spēj gan aktīvi absorbēt mitrumu, gan izdalīt to temperatūras vai gaisa mitruma izmaiņu ietekmē. Ādas mēbeļu normālai saglabāšanai nepieciešams uzturēt ādas seguma mitrumu vismaz 10% līmenī. To var panākt, ja telpas vidējais relatīvais mitrums ir 65–70%. Ja pazemināsiet šo mitruma līmeni, āda sāks izdalīt mitrumu un var izžūt un saplaisāt, un krāsviela, kas pārklāj produktu, vienkārši nokrīt.

Labāk ir aizsargāt ādas mēbeles no pastāvīgas saskares ar segām(nepārklāt),un ar  rotaļlietām un citām lietām, kurām ir krāsojošas īpašības. Šie priekšmeti var ūdens vai siltuma ietekmvienkārši “izplūst” uz gaišas ādas polsterējuma.

Lai noņemtu putekļus no ādas virsmas, ir piemērota parasta mīksta drāna, kas samērcēta ūdenī. Ja netīrumus nav iespējams noņemt ar tīru ūdeni, vislabāk ir izmantot vāju ziepju šķīdumu.

Vēl viens veids, kā rūpēties par ādas mēbelēm, pārsteidzošā kārtā ir tīrīšana ar putekļu sūcēju. Tā kā ādas virsma ir klāta ar porām, ar regulāru putekļsūcēju tās paliek tīras, mēbeles turpina “elpot”, un tas savukārt vairākas reizes samazina pārklājuma nodilumu.

Kā pašam noņemt traipus no ādas mēbelēm?

Ja atrodat traipu uz ādas mēbeļu virsmas, nekautrējieties. Izmantojiet mūsu norādījumus par noteiktu veidu traipu noņemšanu no ādas apdares.

Pelējuma traipi

Pelējuma pēdas noslaukiet ar ūdens un medicīniskā spirta šķīdumu (1:1) Uzmanību: mēs iesakām izmēģināt šķīdumu uz neuzkrītošas ādas vietas – alkohols var kaitēt zemas kvalitātes krāsvielām. 

Pēdas no pildspalvām vai flomāsteriem

Izsmidziniet parasto matu laku uz notraipītās ādas vietas un noslaukiet ar sausu, tīru drānu. Alternatīva iespēja ir noslaucīt virsmu ar drānu, kas samērcēta neatšķaidītā spirtā.

Vīna traipi

Tie ttiek iztīrīti ar spirtu tāpat kā pēdas no pildspalvām un flomāsteriem, galvenais darīt to nekavējoties.

Eļļaini traipi

Organiskas izcelsmes tauku traipi ādai nav bīstami. Pietiek noslaucīt ar sausu drānu un noņemt liekos taukus – pārējais ar laiku iesūksies un kļūs neredzams. Pēc noslaucīšanas virsmu var pārkaisīt ar kukurūzas cieti un atstāt uz 4 stundām. 

Asins pēdas

Asins pēdas viegli nomazgājas no ādas virsmas ar siltu ūdeni, tikai atkal jāatcerās, darīt to nekavējoties.

Nekādā gadījumā nedrīkst izmantot traipu tīrīšanas līdzekļus, ķīmiskos šķīdinātājus vai citus agresīvus līdzekļus. Pēc šādas “apstrādes” ādas mēbeļu tīrīšana kļūs nevajadzīga – dīvāns tiks bezcerīgi sabojāts. Pareiza aprūpe par to ir speciālista darbs. 

Mūsu uzņēmumā iespējams pasūtīt profesionālu ādas mēbeļu tīrīšanu. Mēs esam iztīrījuši vairāk nekā  500 ādas dīvānu, un precīzi zinām, kā atjaunot jūsu mēbeļu tīrību. Tikai 1-2 stundas laikā mūsu meistari atbrīvos jūsu ādas mēbeles no jebkādiem netīrumiem un veciem traipiem, kurus nevarēsiet notīrīt paši.

Kā tiek veikta profesionāla ādas mēbeļu tīrīšana?

Pirmkārt, mēbeles tiek notīrītas ar speciālu mazgāšanas šampūnu. Tas atver ādas poras un maigi noņem netīrumus. Ja uz polsterējuma ir traips, ko nevar noņemt ar šampūnu, tad tīrīšanai tiek izmantoti spēcīgāki traipu tīrītāji.

Pēc tam dīvānu ierīvē ar speciālu atjaunojošu pastu. Tas aizpilda poras, neļaujot tajās atgriezties netīrumiem, un piešķir ādas apdarei maigumu un spīdumu.

Ādas mēbeļu kopšana ietver vispārēju profesionālu tīrīšanu un tā saukto eļļošanu – mēbelēm uzklājot īpašus maisījumus, kas ļaus ādai neizžūt un saglabās tās elastību daudzus gadus. Ja mēbeles ir vieglas un ātri kļūst netīras, labāk ir tās tīrīt vismaz 2 reizes gadā.

Detalizētāku informāciju par ādas mēbeļu tīrīšanas tehnoloģiju, izmantojot profesionālu aprīkojumu un produktus, kā arī mūsu uzņēmuma pakalpojumu cenas var atrast šeit!

Ja jums ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums pa tālruni +371 20046969. Mūsu darbinieks sniegs Jums konsultācijas par jebkādiem mēbeļu kopšanas jautājumiem un palīdzēs izvairīties no liekiem apgrūtinājumiem un izmaksām. Vairāk info par mūsu mīksto mēbēlu tīrīšanas pakalpojumu lasiet mājaslapas sadaļā: ādas mēbeļu tīrīšana.

Scroll to Top

Pieteikuma forma

Aizpildiet šo saziņas formu un mēs ar Jums sazināsimies vienas dienas laikā.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Click or drag files to this area to upload.You can upload up to 9 files.
Apstiprinājums datu iesniegšanai: