fbpx

Eko Tīrīšana – Mīksto mēbeļu un paklāju tīrīšanas serviss

Shrink Sticky Header on Scroll

Dīvāna tīrīšana mājas apstākļos

Dīvāna sakopšana mājās nav tik sarežģīta, kā šķiet no pirmā acu uzmetiena. Pats mēbeļu tīrīšanā galvenais ir pareizā pieeja. Jāņem vērā produkta polsterējuma veids, ar kādiem netīrumiem būs jācīnās un jāsaprot, ka paša spēkiem varēsiet notīrīt tikai mazliet nosmērētu dīvānu. Taču tāpat, būs jāpiemēro piemērota tīrīšanas metode. Mēs detalizēti apspriedīsim, kad un kā tīrīt dīvānu ar paša spēkiem.

Visizplatītākie piesārņojuma veidi

Dīvāns ir populārākā atpūtas vieta visai ģimenei. Bērni spēlējas uz dīvāna, mājdzīvnieki tur atpūšās, un ģimenes svētkos tas uzņem. Pārtikas drupatas, tauku traipi, bērnu radošums un mājdzīvnieku atstātās zīmes ir tikai neliela daļa no tā, kam dīvāns tiek pakļauts ikdienas lietošanas laikā.

Visgrūtāk noņemamie traipi ir asins un urīna traipi. Tos notīrīt no dīvāna nemaz nav viegli, jo šķidrums acumirklī dziļi iesūcas dīvāna polsterējumā un pildījumā. Un urīnam ir arī asa un grūti noņemama smaka. 

Kā mājās tīrīt dīvānu no putekļiem

Pat ja jums nav mājdzīvnieku, jūsu bērni ir pieauguši un ieradums našķoties pie televizora nav jūsu lieta, tas negarantē nevainojami tīru dīvānu. Mīkstās mēbeles viegli uzsūc sodrējus no automašīnas izplūdes gāzēm no atvērtiem logiem, kaimiņu remonta putekļiem, uz mēbelēm nosēžas arī parastie sadzīves putekļi. Tāpēc ir ļoti svarīgi regulāri tīrīt dīvānu no putekļiem.

Ir divi veidi, kā notīrīt dīvānu no putekļiem.

1. metode – izklapējiet dīvānu

Lai izklapētu dīvānu, jums būs nepieciešams parastā plastmasas mēbeļu un paklāju pletne. Ja tā nav, varat vienkārši izklapēt dīvānu ar plaukstām. Tad rūpīgi noslaukiet visas dīvāna mīkstās daļas ar mitru dvielīti.  Ja dīvāns nav tīrīts ļoti ilgu laiku, labāk procedūru veikt divas reizes.

2. metode – izsūc dīvānu ar putekļu sūcēju

Šeit viss ir vienkārši. Nomainiet standarta putekļsūcēja uzgali mēbeļu sūkšanas uzgali un velciet to pa visu dīvāna virsmu. Īpašu uzmanību pievērsiet spraugām starp sēdvietu, atzveltni un roku balstiem. Ja jums nav mēbeļu sūkšanas uzgalis, izmantojiet putekļu sūcēja šļūteni, bez uzgaļa.

Kā pareizi kopt savu dīvānu

Labākais veids, kā pagarināt dīvāna kalpošanas laiku, ir izvēlēties modeli, kas atbilst jūsu dzīvesveidam, jau pirms iegādes. Piemēram, uz māju, kurā ir mazi bērni, nevajadzētu ņemt līdzi mēbeles ar samta vai plīša apdari. Arī ādas dīvāns suņa vai kaķa saimniekam nav tas praktiskākais variants. Priekšroka jādod nodilumizturīgiem polsterējuma materiāliem– tie ir blīvi un izturīgi pret mehānisko spriegumu. Arī krāsu izvēlies ne tikai skaistuma, bet arī praktisku apsvērumu dēļ.  

Vispārīgi padomi dīvāna kopšanai

  1. Glābiņš no netīrumiem, jebkura veida dīvānam dīvānam ir pārvalks, izņamot ādas dīvāniem, tiem pārvalku labāk neizmantot. Pārvalku aizstās arī parasts plediņš. Tie pasargās mēbeles no ikdienas gružiem, drupām un putekļiem. Reizi nedēļā, uzkopjot māju, noņemiet pārvalku un mazgājiet to veļas mašīnā.
  2. Ja dīvāns ir tik labs, ka to vienkārši nav iespējams paslēpt pārvālkā, vai zem pleda, regulāri veiciet profilaktisko tīrīšanu! Regulāri izsūtiet to, noņemiet mājdzīvnieku matus.
  3. Noslēgumā veiciet sava dīvāna mitro tīrīšanu. Lai to izdarītu, vienkārši noslaukiet dīvāna virsmu, tā roku balstus, aizmuguri un sānus ar nedaudz mitru dvielīti.

Uzmanību! Nepārcenties ar mitrumu! Pretējā gadījumā jūs riskējat sabojāt dīvānu ar traipiem. Tīrīšanas lupatiņai vai sūklim jābūt ļoti labi izgrieztam.

Ādas dīvānu kopšana

Grezns ādas dīvāns prasa īpašu aprūpi. Īstā āda ir porains materiāls, šādu mēbeļu poras aizsērējas ar nelieliem gružiem, drupatām un putekļiem. 

Lai saglabātu dīvāna ādas polsterējuma elastību un spīdumu, pietiek ar dažām vienkāršām procedūrām.

  1. Regulāri noslaukiet to ar mitru dvielīti.
  2. Tālāk galvenais, lai piešķirtu ādai cēlu spīdumu un pasargātu poras un plaisas no putekļiem un netīrumiem, noderēs speciālais vasks ādas mēblēm, tādsir nopērkams sadzīves preču veikalos. Paņemiet nedaudz vaska ar lupatu vai švammīti un maigi ieberzējiet visā dīvānā.

Uzmanību! Dīvāns nedrīkst būt taukains un izskatīties kā Pankūku dienas pankūkas! Uz ādas vienkārši jāparādās dabiskam spīdumam, un virsmai jākļūst gludai, bez raupjuma.

Detalizētāku informāciju par mīksto mēbeļu tīrīšanas tehnoloģiju, izmantojot profesionālu aprīkojumu un produktus, kā arī mūsu uzņēmuma pakalpojumu cenas var atrast šeit! 

Ja jums ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums pa tālruni +371 20046969. Mūsu darbinieks sniegs Jums konsultācijas par jebkādiem mēbeļu kopšanas jautājumiem un palīdzēs izvairīties no liekiem apgrūtinājumiem un izmaksām. Vairāk info par mūsu mīksto mēbēlu tīrīšanas pakalpojumu lasiet mājaslapas sadaļās:  Mīksto mēbeļu tīrīšana un dīvānu tīrīšana.

Scroll to Top

Pieteikuma forma

Aizpildiet šo saziņas formu un mēs ar Jums sazināsimies vienas dienas laikā.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Click or drag files to this area to upload.You can upload up to 9 files.
Apstiprinājums datu iesniegšanai: