fbpx

Eko Tīrīšana – Mīksto mēbeļu un paklāju tīrīšanas serviss

Shrink Sticky Header on Scroll

Kā no paklāja iztīrīt sulas, augļu vai ogu traipus

Vasara ir laiks, kad baudīt dažādus augļus un ogas. Bet ko darīt, ja neuzmanības dēļ uz iemīļotā paklāja nokļuvusi šis “vitamīnu klāsts”?

 1. Izmantojiet papīra dvieļus vai auduma  lupatiņu, lai no paklāja savāktu pēc iespējas vairāk sulas. Ja sasmalcināt ogu vai augļus, vispirms savāciet lielāko daļu. To var darīt ar tējkaroti.
 2. Ja jums nav laika tīrīt vai jums nav pa rokai nepieciešamo traipu tīrīšanas līdzekļu, izmantojiet veco pārbaudīto metodi – uzberiet uz traipa smalku sāli, un pārklājiet to ar mitru dvieli. Tas absorbēs lielāko daļu augļu un ogu sulas. 
 3. Sagatavojiet šķīdumu no 1 tējkarotes maiga mazgāšanas līdzekļa (trauku mazgāšanas līdzeklis vai šķidrās ziepes) un 2 tases silta ūdens.
 4. Mazgājiet traipu ar šo šķīdumu, izmantojot švammīti. Pēc tam susiniet ar tīru ūdeni un papīra dvieli vai sausu, tīru lupatu, lai no paklāja izņemtu atlikušo tīrīšanas šķīdumu.
 5. Sajauc 1 tējkaroti amonjaka (amonjaka) un 2 tases ūdens. Apstrādājiet traipu ar amonjaka šķīdumu. Nosusiniet traipu ar papīra dvieli. Strādājot ar amonjaku, noteikti valkājiet gumijas cimdus. Iekštelpās atveriet logus labākai ventilācijai.
 6. Sajauc galda etiķi un aukstu ūdeni proporcijā 1:2. Uzklājiet šo šķīdumu uz traipa. Nosusiniet paklāju ar dvielīti un tīru ūdeni, tad pagaidiet, līdz tas pilnībā izžūst.
 7. Ja traips nepazūd pēc apstrādes ar etiķa šķīdumu, mēģiniet to uzklāt nedaudz ūdeņraža peroksīda un noberzt ar sūkli.

Šī ir universāla shēma augļu un ogu traipu ārstēšanai. Tālāk ir sniegta informācija par dažiem īpašiem piesārņotāju veidiem:

Vīnogu sulu, granātābolu un ķiršu sulu tīra ar etiķa šķīdumu.

 

 • Zilie traipi, piemēram, no mellenēm vai kazenēm , ir jānomazgā ar ziepēm un ūdeni un pēc tam jāapstrādā ar spirtu.
 • Burkānu sulas traipus tīra ar ziepjūdeni un apstrādā ar spirtu, pēc tam pārklāj ar dzeramo sodu. Kad soda izžūst, izsūciet to ar putekļu sūcēju.
 • Traipi no zemenēm, meža zemenēm, āboliem un tomātiem viegli šķīst amonjaka šķīdumā.
 • Lai noņemtu traipus no citrusaugļiem – apelsīniem, mandarīniem, greipfrūtiem – pagatavo pastu no cepamās sodas un trauku mazgāšanas līdzekļa (attiecībā 1:2). Ar švammīti uzklājiet pastu uz traipa un atstājiet 30 minūtes. Kad laiks ir pagājis, noskalojiet ar tīru ūdeni.

 

Paturiet prātā, ka ogu un augļu traipi ir diezgan noturīgi. Jūs varat pats noņemt svaigu traipu, bet izžuvušiem vai veciem traipiem parasti ir nepieciešama profesionāla paklāju tīrīšana.

Detalizētāku informāciju par mūsu paklāju tīrīšanas tehnoloģiju, kā arī mūsu uzņēmuma pakalpojumu cenas variet atrast šeit!

Ja jums ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums pa tālruni +371 20046969. Mūsu darbinieks sniegs Jums konsultācijas par jebkādiem mēbeļu un paklāju kopšanas jautājumiem un palīdzēs izvairīties no liekiem apgrūtinājumiem un izmaksām. Vairāk info par mūsu mīksto mēbēlu tīrīšanas pakalpojumu lasiet mājaslapas sadaļās: paklāju tīrīšana, paklāja grīdu tīrīšana, biroja paklāju tīrīšana.

 

Scroll to Top

Pieteikuma forma

Aizpildiet šo saziņas formu un mēs ar Jums sazināsimies vienas dienas laikā.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Click or drag files to this area to upload.You can upload up to 9 files.
Apstiprinājums datu iesniegšanai: