fbpx

Eko Tīrīšana – Mīksto mēbeļu un paklāju tīrīšanas serviss

Shrink Sticky Header on Scroll

Kā iztīrīt matraci no urīna traipiem?

Urīna traipi uz matrača ir viens no spītīgākajiem un grūtāk iztīrāmajiem traipiem. Un daudzas mājsaimnieces vienkārši nezina, kā iztīrīt urīnu. La cīnītos pret smaku, izsmidzina savas iecienītākās smaržas uz traipa un istabā. Taču īslaicīga smaržas piesegšana ar smaržām nav situācijas risinājums. Smaržas klātbūtne liecina, ka šķidrums nav pilnībā iztīrīts no matrača. Un, kamēr piesārņojums paliek savā vietā, mājas ērces, baktērijas un citi parazīti jau atradīs mājīgu vietu, kur vairoties matracī.

Daudzos gadījumos jūs varat likvidēt raipus un noņemt urīna smaku no matrača, izmantojot improvizētus līdzekļus, taču ne vienmēr. 

Kā no matrača noņemt svaigu urīna traipu?

Svaigu bērna vai dzīvnieka urīna traipu var likvidēt pilnībā, ja matrača tīrīšanu sāksiet uzreiz pēc peļķes parādīšanās. Šajā gadījumā jums jārīkojas ļoti ātri un pareizi!

  1. Noņemiet matrača pārvalku un ievietojiet to mazgāšanas traukā- bļodā, vannā, izlietnē. Šķidrums no paša matrača jāsavāc pēc iespējas ātrāk ar sausu dvieli vai salvetēm! Noslaukiet ar tiem matrača virsmu. Tikai noteikti nespiediet uz traipa un nerīvējiet to, lai šķidrums neiespiestu vēl dziļāk audumā.
  2. Etiķis palīdzēs novērst asu urīna smaku. Tas neitralizēs urīnskābi un novērsīs tās smaku. Etiķis jāatšķaida ar ūdeni proporcijā 1:3 un jāizsmidzina uz matrača no smidzināšanas pudeles. Ja jums nav smidzinātāja, uzklājiet šķīdumu ar švammīti.
  3. Parastā soda, kas atrodama jebkuras saimnieces virtuvē, palīdzēs savākt atlikušo mitrumu. Apkaisiet traipu ar cepamo sodu 10–15 minūtes, un tā absorbēs atlikušo etiķa šķīdumu un urīnu.
  4. Lai noņemtu traipus no matrača virsmas, noder ūdeņraža peroksīds – to noteikti atradīsi savā aptieciņā. 100 ml peroksīda atšķaida 200 ml ūdens un labi sakrata. Pēc tam, izmantojot kādu no iepriekš minētajām metodēm (izsmidzināmā pudele vai švammīte), uzklājiet līdzekli uz traipa tieši virs izkaisītās sodas. Sodas un peroksīda ķīmiskās reakcijas rezultātā jāveido biezas un noturīgas putas. Atstāj iedarboties 2 stundas. Reakcijas laikā izdalītais bagātīgais skābeklis efektīvi balina traipu.
  5. Pēc 2 stundām noslaukiet vietu, kur bija traips, ar sausām salvetēm, vai sausu dvielīti un rūpīgi izsūciet ar putekļu sūcēju, lai noņemtu soda no matrača. Pēc šādas tīrīšanas matracis jāatstāj labi vēdināmā telpā vismaz 10 stundas, lai pilnībā izžūtu.

Izmantojot šo metodi, jūs varat no matrača iztīrītu cilvēku un pat dzīvnieku urīna traipus. Etiķis lieliski likvidēs pat aso mājdzīvnieka urīna smaku! Atgādināsim, ka šī metode ir piemērota tikai tad, ja traips ir svaigs.

Detalizētāku informāciju par matraču tīrīšanas tehnoloģiju, izmantojot profesionālu aprīkojumu un produktus, kā arī mūsu uzņēmuma pakalpojumu cenas var atrast šeit.

Ja jums ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums pa tālruni +371 20046969. Mūsu darbinieks sniegs Jums konsultācijas par jebkādiem mēbeļu kopšanas jautājumiem un palīdzēs izvairīties no liekiem apgrūtinājumiem un izmaksām. Vairāk info par mūsu mīksto mēbēlu tīrīšanas pakalpojumu lasiet mājaslapas sadaļā: matraču tīrīšana.

Scroll to Top

Pieteikuma forma

Aizpildiet šo saziņas formu un mēs ar Jums sazināsimies vienas dienas laikā.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Click or drag files to this area to upload.You can upload up to 9 files.
Apstiprinājums datu iesniegšanai: