fbpx

Eko Tīrīšana – Mīksto mēbeļu un paklāju tīrīšanas serviss

Shrink Sticky Header on Scroll

Kā iztīrīt sveču vaska traipu no paklāja

Sveces ir nemainīgs atribūts gandrīz jabkuros svētkos — vai tas būtu dzimšanas diena, Jaunais gads, vai vienkārši svinīgs vakars. Sveces liesmas siltums piešķir svinīgumu un viesmīlību, radot istabā sabiedrisku šarmu. Un protams, ka neviens romantiskais vakars nav iedomājams bez smaržīgām svečēm! Neskatoties uz iemeslu, sveces nes sevī kādu bīstamību — uzkausētais vasks, kas nokrīt uz grīdas vai mēbelēm, var sabojāt mīļos priekšmetus. Īpaši sarežģīti ir noņemt vasku no nevienmērīgām virsmām, piemēram, paklājiem.

Kā pašam noņemt vaska plankumus?

  1. Gaidiet, kamēr vasks pilnībā skalst. Pat ja uz virsmas veidojusies garoza, iekšienē vasks var būt tik karsts, ka tas pat var izraisīt apdegumu.
  2. Ar neasu instrumentu, piemēram, eļļas nazīti vai tējkaroti, nokasiet nost sacietējušo vasku. Ja procesā radušies daudz mazu drupiņu, kārtīgi izsūciet paklāju, lai tās savāktu.
  3. Ņemiet gludekli un iestatiet to minimālajā kastuma režīmā. Parasti tas ir režīms delikātām audumiem. Nepielietojiet “tvaiku” funkciju.
  4. Ņemiet tīras salvetes vai auduma dvielīti. Novietojiet tos vairākos slāņos uz vaska plankuma.
  5. Ar siltu gludekli dažas reizes izgludiniet plankumu. Vasks kausēsies un uzsūksies salvetēs. Ņemiet jaunu salveti, tikīdz iepriekšējā paliek netīra.
  6. Kad lielākā daļa vaska ir noņemta, ļaujiet paklājam atdziest, un pēc nepieciešamības noslaukiet to ar spirta šķīdumu. Pirms lietojat, labāk izmēģiniet spirtu mazā pamanāmā paklāja daļā – sliktākas kvalitātes paklājiem krāsa var viegli izšķīst no spirta, radot baltu plankumu.
  7. Ja jums šķiet, ka spirts varētu kaitēt jūsu paklājam, izmantojiet vāju ziepju šķīdumu (tējkarote šķidrā mazgāšanas līdzekļa vai trauku mazgāšanas līdzekļa uz litru silta ūdens). Pēc apstrādes ar mazgāšanas līdzekli neaizmirstiet skalot paklāju ar tīru ūdeni um tīru dvielīti.
  8. Pēc “izskalošanas” paklājam jāizžūst dabiskos apstākļos – neizmantojiet sildītājus, jo tas var izraisīt izstrādājuma deformāciju!

Kā nebojāt paklāju!

Galvenais veids, kā novērst vaska plankumus, ir iegādāties kvalitatīvas sveces un pareizi tos novietot. Pirmais, noteikti izlasiet sveces sastāvu. Ideālā gadījumā sastāvā jābūt parafīnam, stearīnskābei, krāsvielām un aromātiskajām smaržvielām. It īpaši stearīnskābe palīdz parafīnam “izdegēt”, tādējādi ievērojami samazinot vaska daudzumu, kas iztek no sveces. Otrkārt, pareizi novietojiet sveces. Noteikti izvēlieties svečturi pareizajam izmēram ar pietiekami lielu trauku, lai uzkrātos vasks. Pēc sveču lietošanas vienmēr noņemiet no svečtura izlieto vasku. Un galvenais, neizvietojiet sveces pie logiem vai ventilatoriem: gaisa plūsmas ietekmē liesma stiprina sveces degšanu. Tas ievērojami saīsinās gan degšanas laiku, gan var izraisīt ātru sveces trauku pārplūšanu.

Detalizētāku informāciju par mūsu paklāju tīrīšanas tehnoloģiju, kā arī mūsu uzņēmuma pakalpojumu cenas variet atrast šeit!

Ja jums ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums pa tālruni +371 20046969. Mūsu darbinieks sniegs Jums konsultācijas par jebkādiem mēbeļu un paklāju kopšanas jautājumiem un palīdzēs izvairīties no liekiem apgrūtinājumiem un izmaksām. Vairāk info par mūsu mīksto mēbēlu tīrīšanas pakalpojumu lasiet mājaslapas sadaļās: paklāju tīrīšana, paklāja grīdu tīrīšana, biroja paklāju tīrīšana.

Scroll to Top

Pieteikuma forma

Aizpildiet šo saziņas formu un mēs ar Jums sazināsimies vienas dienas laikā.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Click or drag files to this area to upload.You can upload up to 9 files.
Apstiprinājums datu iesniegšanai: