fbpx

Eko Tīrīšana – Mīksto mēbeļu un paklāju tīrīšanas serviss

Shrink Sticky Header on Scroll

Kā iztīrīt tauku traipus no paklāja

Tauku traipiem var būt dažāda izcelsme – pārtika, dažādi kosmētikas līdzekļi vai pat degviela un smērvielas. Viņiem ir viena kopīga iezīme: šāda traipa noņemšana no paklāja var būt sarežģīta.

Sagatavošanas posms

Vecs traips:

Mehāniski noņemiet sastingušos taukus, nokasot tos ar neasu nazi vai tējkaroti.

Svaigs traips:

Noslaukiet traipu ar papīra dvieļiem un pārklājiet to ar cepamo sodu, kukurūzas miltiem vai bērnu pulveri. Atstājiet pulveri 6 stundas, lai ļautu absorbēt lielāko daļu tauku. Kad laiks ir pagājis, noņemiet pulveri, izmantojot putekļu sūcēju.

Tauku traipu noņemšana

Recepte, izmantojot spirtu:

Paņemiet spirtu un iemērciet divus vai trīs papīra dvieļus. Novietojiet dvieļus virs traipa, pagaidiet pāris minūtes un maigi notīriet. Atkārtojiet vairākas reizes, līdz traips pazūd. Pēc apstrādes ar spirtu noskalojiet paklāju ar tīru ūdeni un ļaujiet nožūt. Noteikti strādājiet ar cimdiem un ar atvērtiem logiem!

Recepte ar trauku ziepēm un etiķi

Sajauc 1-2 tējkarotes trauku ziepes ar glāzi silta ūdens. Izmantojot sūkli, uzklājiet šķīdumu uz taukainā traipa un berzējiet, līdz veidojas putas. Kad esat pabeidzis, noskalojiet paklāju ar tīru ūdeni. Ja traips ir vecs, varat izmantot citu shēmu. Iemērciet traipu ar karstu ūdeni. Uzklājiet pāris pilienus trauku ziepju tieši uz traipa un izmantojiet mīkstu otu, lai ar apļveida kustībām notīrītu traipu. Atstājiet 5-10 minūtes, bet izvairieties no pilnīgas izžūšanas. Pēc norādītā laika noskalojiet paklāju ar etiķa šķīdumu (siltu ūdeni un galda etiķi attiecībā 1:1), un pēc tam ar siltu tīru ūdeni.

Skūšanās krēma recepte

Uzklājiet uz traipa baltu skūšanās krēmu. Jūs varat izmantot putas, bet ne želeju. Atstājiet 5-10 minūtes un noņemiet ar mitru drānu. Noskalojiet traipu ar ūdeni. Atkal uzklājiet krēmu vai putas. Atkārtojiet procedūru vairākas reizes, līdz traips pazūd. Kad esat pabeidzis, noskalojiet paklāju ar tīru ūdeni, lai no kaudzes noņemtu atlikušo krēmu. Lai samazinātu paklāja žūšanas laiku, noslaukiet to ar papīra dvieļiem.

Tauku traipu noņemšanai var izmantot arī specializētus līdzekļus, kas nopērkami sadzīves ķīmijas veikalos. Ja izmantojat rūpniecisku izstrādājumu, noteikti ievērojiet ražotāja norādījumus!

Detalizētāku informāciju par mūsu paklāju tīrīšanas tehnoloģiju, kā arī mūsu uzņēmuma pakalpojumu cenas variet atrast šeit!

Ja jums ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums pa tālruni +371 20046969. Mūsu darbinieks sniegs Jums konsultācijas par jebkādiem mēbeļu un paklāju kopšanas jautājumiem un palīdzēs izvairīties no liekiem apgrūtinājumiem un izmaksām. Vairāk info par mūsu mīksto mēbēlu tīrīšanas pakalpojumu lasiet mājaslapas sadaļās: paklāju tīrīšana, paklāja grīdu tīrīšana, biroja paklāju tīrīšana.

Scroll to Top

Pieteikuma forma

Aizpildiet šo saziņas formu un mēs ar Jums sazināsimies vienas dienas laikā.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Click or drag files to this area to upload.You can upload up to 9 files.
Apstiprinājums datu iesniegšanai: